Szociális alapszolgáltatások komplex fejlesztése a Bólyi mikrotérségben
50 043 653 Ft
Terület- és Településfejlesztési Operatív Program
BÓLY VÁROS ÖNKORMÁNYZAT
Pályázó neve: BÓLY VÁROS ÖNKORMÁNYZAT
Projekt megnevezése: Szociális alapszolgáltatások komplex fejlesztése a Bólyi mikrotérségben
OP név: TOP - Terület- és Településfejlesztési Operatív Program
Pályázati kiírás megnevezése: TOP-4.2.1-15-BA1 - Szociális alapszolgáltatások infrastruktúrájának bővítése, fejlesztése
Projekt helyszíne (régió): Dél-Dunántúl
Projekt helyszíne (megye): Baranya
Projekt helyszíne (település): Bóly
Megítélt összeg: 50 043 653 .- HUF
Támogatás aránya: 100 %
Támogatási döntés dátuma: 2017.05.29
Forrás: ERFA
Projekt összköltség: 50 043 653 .- HUF
A projekt összefoglalása:
A Bólyi Integrált Szociális Központ elsődlegesen az idős személyek ápolását – gondozását végzi a szociális ellátásra társult településeken. Fenntartója a Bólyi Szociális és Gyermekjóléti Társulás. A társulást 16 település hozta létre (Bóly, Babarc, Belvárdgyula, Borjád, Hásságy, Kisbudmér, Liptód, Máriakéménd, Monyoród, Nagybudmér, Olasz, Pócsa, Szajk, Szederkény, Töttös, Versend). Egy részük csak némely ellátási formában érintett, míg nyolc település, mikrotérségi társulást alkotva (Bóly, Borjád, Kisbudmér, Nagybudmér, Pócsa, Szajk, Töttös, Versend) valamennyi szociális szolgáltatást a BISZK keretein belül nyújtja.
A BISZK intézményrendszerén belül hat ellátási forma működik, jelen projekt keretében az alábbiak kerülnek fejlesztésre
- házi segítségnyújtás (110 ellátott): kerékpárok beszerzése
- nappali ellátás (45 férőhely, jelenleg 21 demens ellátott van az intézményben): a meglévő teakonyha és a mosoda komfortosítása, illetve a megfelelő klímájú helyiségek kialakítása, a korosztály igényeit kielégítő ülő alkalmatosságok (kanapé és kerti bútorok) beszerzése
- támogató szolgálat (35 szociálisan rászorult és nem rászorult): mikrobusz beszerzése
Továbbá, kerékpár tároló hiányzik az intézményben, hisz Bólyban az aktív generáció és a fiatalabb nyugdíjasok csoportja gyakran használ kerékpárt a közlekedéshez. Az intézménybe érve nem tudják kerékpárjaikat kulturált módon elhelyezni. A szanaszét, falnak – fának támasztott kerékpárok pedig balesetveszélyt jelentek az intézmény ellátottai számára.
Parkoló, egyben a mozgáskorlátozott parkoló hiányzik az intézményben, hisz a BISZK nagy gépjármű forgalmat bonyolít le a hét minden napján. Az intézmény zárt udvara csak az átmenő forgalomra ad lehetőséget, az ügyeiket hosszabban intéző mikrotérségi településekről érkező kollegák, vagy beszállítók számára az épület előtt kialakított nagyméretű, kulturáltan kialakított parkoló adna lehetőséget.