Őri László: A pécsi Trianon kereszt felállításával az emlékezés kultúráját is megteremtettük
Őri László beszédében elmondta, bár Trianon lehetett volna a kezdete történelmi megsemmisülésünknek, mégsem úgy történt, ahogy azt sokan várták. Az utóbbi 10 év elegendő volt arra, hogy Magyarország és a nemzet jövője mellett elkötelezett polgári kormányzat megvalósítsa a trianoni határokon átívelő nemzetegyesítést. A következetes nemzetpolitika a magyarságot kiemelte a trianoni országhatárok szorításából, és a Kárpát-medence mára ismét 15 millió magyar hazája lett, mondta a megyei elnök.
Beszéde végén a megyei önkormányzat vezetője az aktuális helyzetre is utalt. Őri László úgy fogalmazott: „Ma különösen is fontos, hogy legyünk szolidárisak a háborús veszéllyel együtt elő kárpátaljai magyar testvéreinkkel. A megfontoltság, a higgadtság, a stratégiai nyugalom háborús időkben mindennél többet ér.”
A megemlékezésen Kisóvári - Németh Norbert református lelkész, a Történelmi Vitézi Rend székkapitánya mondott megemlékező beszédet. A református lelkész kiemelte, gyógyír csak az lehet Trianon sebeire, ha komolyan vesszük teremtettségi adottságainkat. Azt, hogy ide teremtettünk Kárpát-medencei keresztet hordozni. Vállalnunk és hordoznunk kell, ahogy lehet módon a magyarság saját keresztjét. Át kell adnunk gyermekeinknek a gyökereiket- tette hozzá Kisóvári-Németh Norbert.
A megemlékezés végén koszorúkat helyeztek el a Trianon keresztnél a résztvevők.