Bölcsőde kialakítás és óvoda fejlesztés Mágocs városában
222 153 123 Ft
Terület- és Településfejlesztési Operatív Program
MÁGOCS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
Pályázó neve: MÁGOCS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
Projekt megnevezése: Bölcsőde kialakítás és óvoda fejlesztés Mágocs városában
OP név: TOP - Terület- és Településfejlesztési Operatív Program
Pályázati kiírás megnevezése: TOP-1.4.1-15-BA1 - A foglalkoztatás és az életminőség javítása családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztésével
Projekt helyszíne (régió): Dél-Dunántúl
Projekt helyszíne (megye): Baranya
Projekt helyszíne (település): Mágocs
Megítélt összeg: 222 153 123 .- HUF
Támogatás aránya: 100 %
Támogatási döntés dátuma: 2017.06.13
Forrás: ERFA
Projekt összköltség: 222 153 123 .- HUF
A projekt összefoglalása:
A projekt Mágocs Város Önkormányzata és a Baranya Megyei Önkormányzati Hivatal konzorciumában valósul meg. A beruházás elszámolható összköltsége 222.153.123 Ft. A projekt megvalósításának tervezett ideje 2017. július 1 – 2019. május 31-ig tart.
A projekt keretében fejlesztésre kerülő óvoda-bölcsődei intézmény fenntartója Mágocs Város Önkormányzata, Alsómocsolád Község Önkormányzata, Mekényes Község Önkormányzat, és Nagyhajmás Községi Önkormányzat által, a Nemzeti Köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvényben foglaltaknak megfelelően létrehozott Mágocsi Óvodafenntartó Társulás.
A beruházás célja az 1912-ben alapított Mágocsi Bokréta óvoda épületének átalakítása, bővítése és új bölcsődei épületszárny kialakítása. Cél a városban a foglalkoztatás, és életminőség javítását szolgáló bölcsődei kapacitás hiány megszűntetése, a 3 év alatti gyermekeket nevelő szülők munkaerőpiacra történő visszatérése, ezáltal a foglalkoztatás növelése, valamint a magasabb minőségű óvodai ellátáshoz való jobb hozzáférés. A projekt átfogó célja, hogy az esélyegyenlőség elvét szem előtt tartva a hozzáférhetőség területi különbségei csökkenjenek, különösen ebben a fejlesztendő járásban, és hogy a hátrányos helyzetű lakosok számára is hozzáférhetővé váljanak a munkaerő piacra való visszatérést elősegítő intézmények (jelen esetben a bölcsőde) valamint, hogy megteremtésre kerüljenek az egészséges környezet és a hatékony nevelés feltételei.
A fejlesztés a felhívás által előírt esélyegyenlőségi és energiahatékonysági szempontok érvényesítésével valósul meg.
A projekt eredményeként fejlesztésre kerül 104 db 3-6 éves gyermekek elhelyezését biztosító óvodai férőhely és létrehozásra kerül 14 db 0-3 éves gyermekek elhelyezését biztosító új bölcsődei férőhely.